XXIV жазғы Сурдлимпиада ойындарының қортындысы – «Дене мүмкіндіктері шектеулі тұлғаларға арналған спорттық даярлау орталығы» РМҚК

XXIV жазғы Сурдлимпиада ойындарының қортындысы


Бразилияның Кашиас-ду-Сул қаласында өткен XXIV жазғы Сурдлимпиада ойындары өз мәресіне жетті. 1-15 мамыр аралығында өткен жарыста әлемнің 73 елінен 2500-ге жуық спортшысы өнер көрсетіп, бақ сынады.

Байрақты бәсекеде Қазақстан спортшылары 28 медальға қол жеткізді: 3 «алтын», 7 «күміс» және 18 «қола».

Бұл нәтижемен Қазақстан жалпы медальдық есеппен 13-ші орынға орналасты. Тізімнің топ басында 137 медальмен Украина тұр. Екінші орынды 54 медальмен АҚШ еншіледі.Үздік үштікті  40 медальмен Иран спортшылары түйіндеді.

Ұлттық құраманың  басты серіктесі – «SportQory.

Бразилияда өткен XXIV жазғы Cурдлимпиада ойындарының қорытындысы

 

Спортшы

Спорт түрі Салмақ дәрежесі/ дисциплина

Орын

1. Шонку Хайратхаан Грек-рим күресі 130 кг

1

Еркін күрс 125кг

1

2.

Кыстаубаев Фархад

 

Жеңіл атлетика

 

Онсайыс

1

Кедергілермен жүгіру

3

3.

Хижнякова Ольга

 

Жеңіл атлетика Ядро итеру

2

Жеңіл атлетика Балға лақтыру

3

4. Тажиев Асылжан Грек-рим күресі 97 кг

2

5. Есжанов Габит Еркін күрс 57кг

2

6. Рсалы Сабыржан Еркін күрс 70 кг

2

7. Тұрғынбай Ғасыр Еркін күрс 74 кг

2

8. Әлдибек Нұрмұхаммед Дзюдо – 60кг

2

9.

Краморова

Анна

Дзюдо 78 кг

2

10.

Қанапиянов

Шаяхмет

Дзюдо  -73 кг

3

11.

Кара оглы

Фериде

Дзюдо -48 кг

3

12.

Иржанова

Дина

Дзюдо -52кг

3

13.

Хапизов

Сабиржан

Дзюдо 100 кг

3

14.

Алдибек Нурмухаммед,

Қанапиянов Шаяхмет,

Адамбаев Асхат,

Тугелбаев Айдос,

Жанібекұлы Ермек,

Хапизов Сабиржан.

Дзюдо Командалық жарыс

3

15.

Қара Оглы Фериде,

Иржанова Дина,

Егембердиева Эвелина,

Бақтиярова Ляззат,

Максутова Асель,

Краморова Анна.

Дзюдо

Командалық

жарыс

3

16. Рысжанов Олжас Таеквондо Пумсе

3

17.

Рысжанов Олжас,

Абдикатова Айтжамол

Таеквондо Жұптық пумсе

3

18.

Бүркітбай Абылай,

Искендиров Данияр,

Конкубаев Канат,

Нестеров Владимир.

Үстел теннисі Командалық жарыс

3

19. Жақып Нұрдаулет Таеквондо 68 кг

3

20. Абдраш Аян Таеквондо 58 кг

3

21. Фрундин Виктор Таеквондо +80 кг

3

22. Бейсебай Рауан Жеңіл атлетика Сырықпен секіру

3

23. Балташев Алдияр Грек-рим күресі 60 кг

3

24. Асан Нұржан Грек-рим күресі 77 кг

3

25. Малайдар Бексұлтан Еркін күрес 92 кг

3

26.

Меирманова Фаина, Хижнякова Ольга,

Сибирякова Яна, Путинцева Елена

Жеңіл атлетика Эстафета 4х400м

4

27.

Беккер Владимир

 

Жеңіл атлетика

 

110м кедергілермен жүгіру

4

Жеңіл атлетика Онсайыс

5

Жеңіл атлетика Биіктікке секіру

6

28.

Кульдеев Нурсултан

 

Жеңіл атлетика Онсайыс

4

Жеңіл атлетика Найза лақтыру

6

29. Меирманова Фаина Жеңіл атлетика Ұзындыққа секіру

5

Жеңіл атлетика Биіктікке секіру

5

30. Путинцева Елена Жеңіл атлетика Балға лақтыру

5

31. Егембердиева Эвелина Дзюдо 57 кг

5

32. Бақтиярова Ляззат Дзюдо 63 кг

5

33. Максутова Асель Дзюдо 70 кг

5

34. Гараева Ольга Дзюдо +78 кг

5

35. Жанібекұлы Ермек Дзюдо 90 кг

5

36.

Абдулин Данил

Кенжебек Диас

Талгатов Алишер

Раймбеков Руслан

Жүзу

Еркін стильде 4х200 м эстафета

(ерлер)

5

37.

Абдикатова Айжамол

 

Таеквондо Pooмsae (жекелей)

5

Таеквондо 57 кг

5

38. Макатова Аида Таеквондо 67 кг

5

39.

Оспанов Абдирахман

 

Грек-рим күресі 87 кг

5

40. Пернеш Шадияр Еркін күрес 65 кг

5

41. Әлдибаев Шынгысхан Еркін күрес 86 кг

5

42. Есенғосұлы Мұхтар Еркін күрес 97 кг

5

43. Салмина Елена Каратэ 61 кг

5

44. Набоков Андрей Жеңіл атлетика Балға лақтыру

6

45.

Абдулин Данил

Бирюкова Алена

Рогачева Лиана

Раймбеков Руслан

Жүзу

Еркін стильде

4х100 м эстафета

(Микс)

6

46. Досжанов Абзал Грек-рим күресі 82 кг

6

 

Пікір жазу

Әлеуметтік желі арқылы кіруге болады: 

Э-пошта мекенжайыңыз жарияланбайды. Міндетті өрістер * таңбаланған

19 − 11 =